اوپک

شرکت ردیابی نفتکش‌های پترولجستیک اعلام کرد تولید اوپک پلاس در ماه ژانویه تا به امروز، پایین‌تر و در نتیجه تعهد آن به قرارداد کاهش تولید نفت، بالاتر از ماه دسامبر و در حدود ۸۵ درصد بوده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت سوئیسی پترولوجستیکس که رفت و آمد نفتکش‌ها را ردیابی می‌کند اعلام کردم متوسط تعهد ائتلاف اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید در ماه ژانویه تا به امروز ۸۵ درصد بوده است. 

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش طی ائتلافی با عنوان اوپک پلاس توافق کردند ۵۰۰ هزار بشکه در روز به تولید خود در ماه ژانویه اضافه کنند. این تصمیم آنها در راستای کم کردن از کاهش تولیدی است که در سال گذشته میلادی به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و سقوط تقاضا آغاز شد.

آمار پترو لجستیکس نشان می‌دهد تولید اوپک پلاس پایین‌تر و در نتیجه تعهد آن به قرارداد کاهش تولید، بالاتر از ماه دسامبر بوده است. این روند باعث افزایش بیشتر قیمت نفت می‌شود که در حال حاضر به بالاترین رقم طی ۱۱ ماه گذشته رسیده است.

این شرکت اعلام کرد تعهد اوپک به قرارداد کاهش تولید در ماه ژانویه حدود ۱۰۰ درصد بوده است. این رقم در دسامبر ۲۰۲۰ برابر با ۸۲ درصد بود.

طبق اطلاعات این شرکت، تعهد اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید در ماه دسامبر ۷۵ درصد گزارش شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش