36174-520533.jpg

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان ارشد اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند قیمت جهانی طلا طی هفته آینده اختلاف نظر دارند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا می تواند مهمترین عامل موثر بر روند نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده باشد.

بر اساس این گزارش وزارت کار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه جولای ۲۵۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است و این رقم بیشتر از پیش بینی اولیه کارشناسان اقتصادی بوده است.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان اقتصادی ۱۸ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۷ نفر معادل ۳۹ درصد اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد، ۷ نفر نیز به کاهش قیمت طلا در روزهای آتی رای داده اند و ۴ نفر معادل ۲۲ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا طی هفته آینده تغییر نخواهد کرد.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو از سرمایه گذاران بین المللی نیز ۱۲۳۰ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۸۲۲ نفر معادل ۶۷ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند و ۲۲۲ نفر معادل ۱۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و ۱۸۶ نفر معادل ۱۵ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نمی کند.

در نظرسنجی هفته گذشته نیز ۸۴ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۹ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت جهانی طلا رای داده بودند. این پیش بینی تا عصر روز جمعه قبل از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا درست بوده ولی پس از انتشار آمارهای اشتغال، قیمت طلا با افت نسبی روبرو شده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، بازار طلا در شرایط کنونی تحت فشار ناشی از آمارهای اشتغال آمریکا قرار دارد.

به نظر می رسد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده بیشتر خواهد شد و این مساله به نفع قیمت طلا و به ضرر ارزش دلار خواهد بود.

البته برخی از تحلیلگران نیز بر این باورند که آمارهای اشتغال جولای تاثیر چندانی بر نشست سپتامبر فدرال رزرو آمریکا نخواهد داشت. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

منبع: کیتکو نیوز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.