بورس شیکاگو که پیش‌تر اعلام کرده بود بنا دارد تالارهای معاملات حضوری خود را تا اوایل تابستان امسال تعطیل کند، با اعتراض شدید کارگزاران و اعضای معامله‌گر خود روبه‌رو شد تا جايی که بسیاری از آنها جلسه مشترکی که در همین رابطه توسط بورس شیکاگو برای بررسی موضوع تشکیل شده بود را با عصبانیت ترک کردند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بورس شیکاگو دلیل تعطیلی تالار‌های معاملاتی خود را افت معاملات حراج حضوری اعلام کرده است. این درحالی‌ست که هم اکنون بسیاری از معامله‌گران این تالارها برای اخذ مجوز انجام معامله جایگاه‌های معاملاتی را خریداری یا اجاره می‌کنند.

طی هفته‌های اخیر یک جایگاه معاملاتی به قیمت 290 هزار دلار معامله شد. گران‌ترین جایگاه معاملاتی ثبت شده به قیمت 775 هزار دلار در سال 1995 معامله شده بود. کارگزاران می‌گویند با تعطیلی جایگاه‌های معاملاتی علاوه بر زیان اعضا، صدها فرصت شغلی مرتبط با معاملات تالار نیز از بین خواهد رفت. بورس شیکاگو در پاسخ به درخواست کارگزاران برای دریافت زیان آنها، اعلام کرده برنامه‌ای برای پرداخت غرامت به دارندگان جایگاه‌ها ندارد.

بورس شیکاگو اعلام کرده تعطیلی تالارهای معاملاتی بورس‌های این گروه در نیویورک و شیکاگو سالانه 10 میلیون دلار صرفه اقتصادی دربرخواهد داشت. تالار شیکاگو غلات، نهاده‌های دامی و دام زنده و تالار نیویورک طلا و نفت معامله می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.