steel-pedia-china-iron-port-1439116122.jpg

در پی افزایش انتظارات برای بالا رفتن تقاضای فصلی در بزرگترین مصرف‌کننده فولاد دنیا طی ماه جاری و افزایش فعالیت‌های ساخت‌وساز، قیمت فولاد در معاملات آتی روز دوشنبه چین بیش از یک درصد افزایش یافت.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، پایان نشست گروه ۲۰ در چین موجب تولید مجدد برخی کارخانه‌هایی شده بود که در حین برگزاری این نشست به دلیل کاهش آلودگی زیست‌محیطی فعالیت‌های خود را محدود کرده بودند.

ریچارد لو، تحلیلگر شرکت مشاوره CRU  اعلام کرد: با ورود به ماه سپتامبر قیمت‌ها ممکن است روند صعودی جدیدی را تجربه کنند، در این ماه معمولا مصرف فولاد به اوج خود می‌رسد.

لو اعلام کرد کاربران نهایی نه تنها پس از پایان نشست گروه ۲۰ انبارهای خود را پر می‌کنند، بلکه در آستانه روز ملی چین در اوایل اکتبر نیز به افزایش ذخایر خود مشغولند. معامله‌گران معمولا برخی از موجودی فولاد خود را برای فروش پس از تعطیلات هفته طلایی ذخیره می‌کنند اما این موضوع در سال گذشته اتفاق نیفتاد. با وجود این، احساس موجود در سال جاری بهتر از سال گذشته است.

 بر اساس این گزارش هر تن میلگرد برای تحویل در ماه ژانویه در بورس آتی شانگهای با رشدی ۱.۳ درصدی ۲۴۵۸ یوآن (۳۶۸ دلار) معامله شد.

فولاد در اول سپتامبر با لمس قیمت ۲۳۶۲ یوآنی به پایین‌ترین سطح خود از اول آگوست رسید. در بورس کالای دالیان نیز، قیمت هر تن سنگ‌آهن با رشدی ۰.۴ درصدی به ۴۲۷.۵۰ یوآن رسید.

بر اساس آمار استیل‌هوم، موجودی ذخایر سنگ‌آهن در بنادر اصلی چین در دوم سپتامبر با افتی ۱.۳ میلیون تنی نسبت به هفته گذشته به ۱۰۳.۸۰ میلیون تن رسید.

این گزارش نشان می‌دهد که ذخایر سنگ‌آهن وارداتی چین برای پنجمین هفته متوالی کاهش پیدا کرده است.

منبع: اقتصادنیوز به نقل از رویترز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش