سردیبر سایت

استاندار اردبیل گفت: ضرورت دارد که به منظور انجام هرچه بهتر مراودات اقتصادی بازار بورس کالا در استان اردبیل راه‌اندازی شود تا فعالیت‌های اقتصادی در قالب بازار بورس کالا به انجام برسد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، مجید خدابخش صبح امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: استفاده از اسناد خزانه برای پرداخت مطالبات پیمانکاران باید در دستور کار مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد، چراکه این موضوع یک روش مناسب برای پرداخت مطالبات پیمانکاران بوده و به‌عنوان یک اوراق رسمی بهادار در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و کسانی که این اوراق را دریافت می‌کنند بعد از مدتی می‌توانند پول خود را به صورت نقد دریافت کنند.

وی افزود: روشهای تامین مالی پروژه‌ها باید برای مدیران دستگاههای اجرایی شرح داده شود چرا که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اگر یک مدیر دستگاه اجرایی خود از نحو استفاده اسناد اوراق خزانه آگاهی نداشته باشد، نمی‌تواند پیمانکار مربوطه را نیز برای دریافت این اوراق متقاعد کند.

استاندار اردبیل گفت: در بسیاری از استانهای کشور بازار بورس کالا راه‌اندازی شده و نیازمندیم که در استان اردبیل نیز این بازار راه‌اندازی شود تا مراودات اقتصادی و نیز نحوه پرداخت مطالبات پیمانکاران در قالب این بورس تسهیل شده و بتوانیم از اسناد اوراق خزانه در بازار بورس استفاده کنیم.

خدابخش در رابطه با آبرسانی شرب به روستاها تصریح کرد: امسال ۵۰۰ میلیون دلار مصوبه مجلس شورای اسلامی برای استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آبرسانی شرب به روستاها بوده که برای استان اردبیل از این محل ۳۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و تا به امروز نیز بیش از ۸۰ درصد این اعتبار به خزانه این استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: طبق اعلام دستگاه اجرایی مربوطه ۱۳۰ طرح آبرسانی با این اعتبار پیش‌بینی شده که تا به امروز ۴۳ مورد آن به بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال مابقی آن نیز افتتاح خواهد شد تا شاهد برطرف شدن مشکل تامین آب شرب روستائیان باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.