طلا

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۴هزار و ۱۸۲ قرارداد و ارزش آن به ۴۹۹ میلیارد ریال رسید.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در اولین روز کاری از آخرین هفته پاییز، دلار پس از ۴ روز افزایش متوالی در روند کاهشی قرار گرفت و از مرز ۳ هزار و ۹۵۰ تومان عقب نشینی کرد، این در شرایطی است که بهای اونس طی روز جمعه با افزایش نسبی رو به شد و همین موضوع عاملی برای افزایش بهای سکه در روز یکشنبه بشمار می آید.

بر این اساس روز گذشته سکه تحویل دی ماه با افزایش ۰/۲درصدی به قیمت یک میلیون ۱۴۲ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۵۶ هزار تومان معامله شد و ۰/۲۱ درصد رشد داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با افزایش قیمت ۰/۲۷ درصدی با نرخ یک میلیون و ۱۷۱ هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۸۷ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۳ درصدی را به ثبت رساند و در پایان نیز سر رسید شهریور ماه با افزایش ۰/۲۵ درصدی با قیمت یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان معامله شد. به این ترتیب هر پنج سررسید دی، اسفند، اردیبهشت، تیر و شهریور ماه با روندی مثبتی روبه رو بودند.

در بازار نقدی چه گذشت؟

همسو با افت قیمت دلار، روز یکشنبه سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت و با هزار تومان افت به قیمت یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، فلز گرانبهای داخلی ظرفیت افت بیشتری دارد، ولی تعدادی از معامله‌گران بزرگ این بازار در برابر کاهش قیمت مقاومت می‌کنند. در همین حال هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۰ هزار تومان فروش رفت، اما ربع سکه به ۳۲۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه گرمی نیز دیروز با قیمت ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش