معامله گران حاضر در تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در منطقه آزاد انزلی طی هفته گذشته شاهد دادوستد یک هزارو ۶۳ تن کالا به ارزش نزدیک به ۱۱ میلیارد ریال بودند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، هفته گذشته ۵۰۰ تن اوره تولیدی پتروشیمی کرمانشاه به ارزش چهار میلیارد و ۳۴۶ میلیون ریال، ۱۱۵ تن اسید استیک تولیدی پتروشیمی فن آوران به ارزش یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال و ۷۲ تن استایرن تولیدی پتروشیمی پارس به ارزش بیش از دو میلیارد و ۲۵۵ میلیون ریال در تالار انزلی مورد معامله قرار گرفت. همچنین ۶۶ تن دی اتانول آمین پتروشیمی شازند به ارزش یک میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال و ۳۱۰ تن گوگرد تولیدی پالایش و پخش تهران به ارزش یک میلیارد و ۸۱ میلیون ریال نیز از دیگر محصولات فروخته شده در تالار انزلی بودند.

بر اساس این گزارش؛ تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالا به عنوان حلقه تکمیل کننده در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی، از تابستان سال گذشته در منطقه آزاد انزلی شروع به فعالیت کرده است.

بالا بردن شفافیت در روند مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی از جمله اهداف ایجاد بورس کالا در این منطقه است.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است؛ کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.