سکه

بورس کالای ایران روز گذشته شاهد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران از بازار آتی سکه بود به طوریکه در مجموع ۳۰هزار و ۸۲۱ قرارداد در پنج نماد معاملاتی منعقد شد تا رکورد ۴ ساله این معاملات شکسته شود.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، آخرین بار در هشتم مهر سال ۹۱ بود که حجم معاملات آتی سکه از مرز ۳۰هزار قرارداد فراتر رفت؛ به این ترتیب روز گذشته پس از گذشت بیش از ۴ سال رکورد معاملات آتی سکه شکسته شد.

بررسی جزییات معاملات دیروز بیانگر آن است که ارزش معاملات روی رقم سه هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی قبل ( یکشنبه) رشد ۹۵ درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به ۱۵ هزار و ۷۷۸ قرارداد رسیده بود.

به این ترتیب سررسید شهریور ماه سال آینده با ۲۵ هزار و ۶۶۴ قرارداد رتبه اول را در سررسید های فعال آتی کسب کرد، این در شرایطی است که معاملات تیر ۹۶، دی، اردیبهشت و اسفند ۹۵ به ترتیب رتبه های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

انعقاد ۱۹۴۴ قرارداد آپشن سکه

همچنین طی روز گذشته در جریان معاملات اختیار خرید سکه در بورس کالای ایران در مجموع یک هزار و ۹۴۴ قرارداد منعقد شد. نگاهی به جزییات این معاملات نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان، ۱۹۸ قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان، ۷۱ قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان یک هزار و ۳۴۶ قرارداد و در پایان در قیمت اعمال یک میلیون ۱۷۵ هزار تومان، ۳۲۹ قرارداد منعقد شد.

همچنین امروز در مجموع ۸۴قطعه سکه بهار آزادی به ارزش یک میلیارد و ۱۰میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات روز گذشته رشد ۱۳۳درصدی را تجربه کرد چرا که طی این روز حجم معاملات به ۳۶ سکه رسیده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش