پتروشیمی

حجم معاملات محصولات پلیمری طی هفته گذشته در بورس کالای ایران افزایش یافت.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، حجم معاملات مواد پلیمری  در هفته گذشته ۵۴ هزار و ۳۵۲ تن رقم خورد که نسبت به هفته ماقبل آن ۱۴ هزار و ۴۲۷ تن افزایش را نشان می دهد.

همچنین عرضه و تقاضای محصولات پلیمری نیز در این مدت با افزایش روبه رو شد، به طوری که عرضه محصولات در هفته ای که گذشت ۶۰ هزار و ۵۹ تن و تقاضا هم رقمی بالغ بر ۱۷۱ هزار و ۹۳۷ تن بود.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی و پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری بیش از کالاهای دیگر مورد توجه خریداران قرار داشتند.

در گروه پی وی سی ها هم شاهد افزایش حجم عرضه ها بودیم، البته در گروه پلی پروپیلن های نساجی هم افزایش عرضه داشتیم.

با این حال رشد قیمت دلار و همچنین قرار داشتن در اول ماه و شارژ سهمیه های بهین یاب سبب شد تا حجم معاملات نسبت به دو هفته قبل رشد قابل توجه ای داشته باشد.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی بیش از کالاهای دیگر جذابیت داشته و در صدر محصولات رقابت شده برای تالار قرار داشتند. به طوری که پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲C نویدزرشیمی با حجم عرضه ۲۱۰ تن ۱۸۹۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۴ هزار و ۱۰۶ تومان و نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۵۱۷ تومان رقم خورد.

پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲Lاین مجتمع هم با حجم ۱۰۵ تن با قیمت پایه ۴ هزار و ۱۰۶ تن مورد معامله قرار گرفت. پلی پروپیلن شیمیایی ZR۲۳۰C نویدزرشیمی هم با حجم عرضه ۲۱۰ تن به میزان ۱۳۷۵۵ تن تقاضا داشت، قیمت خرید این کالا ۴ هزار و ۵۱۷ تومان بود. پلی پروپیلن نساجی ZH۵۱۰L این مجتمع هم با حجم ۵۰۴ تن عرضه به میزان ۳۵۲۸ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۵۷۶ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۹۳۳ تومان رقم خورد.

پلی پروپیلن شیمیایی ZH۵۱۵MA نویدزرشیمی هم با حجم عرضه ۲۱۰ تن به میزان ۹۲۴ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۸۱۸ تومان و نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود. همچنین پلی پروپیلن نساجی ZH۵۵۲R این مجتمع هم با حجم عرضه ۱۰۰۸ تن ۵۴۶۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۵۷۶ تومان بود. این کالا با نرخ ۳ هزار و ۹۳۳ تومان مورد معامله قرار گرفت.پلی پروپیلن نساجی RG۱۱۰۲XL پتروشیمی رجال هم با حجم ۲۹۴ تن ۱۶۱۷ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۵۷۶ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۹۳۳ تومان بود.

پلی پروپیلن نساجی PYI۲۵۰ پلی نار هم با حجم عرضه ۷۹۸ تن به میزان ۲۴۹۹ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۵۷۶ تومان بود، این کالا با قیمت ۳ هزار و ۹۳۳ تومان معامله شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.