دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در کیش گفت: بورس کالا در شکل گیری واقعی قیمت‌ها نقش دارد و بهترین راهکار خروج از بازار سیاه از جمله مواد پتروشیمی است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، محسن رضایی در حاشیه نمایشگاه بورس و بانک و بیمه در جزیره کیش گفت: بورس کالا می تواند دسترسی تولیدکنندگان واقعی را به بازار فراهم کند و  موجب واقعی تر شدن قیمت ها و دسترسی بهتر آنان به منافع حاصل از تولید شود.

وی با تاکید بر این نکته که یکی از شرایط اصلی توسعه، شفافیت اقتصادی است، گفت: این شفافیت با ارزش گذاری واقعی کالاها در بورس بهتر از هر جای دیگری محقق می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معاملات در بازارهای غیر از بورس کالا معمولا به بازارهای سیاه منجر می شود و بهترین راهکار برای خروج از بازارهای سیاه انجام معاملات در بورس کالا و استفاده از مکانیزم این بورس است.

وی با اشاره به اهمیت محصولات پتروشیمی به عنوان کالای استراتژیک و دارا بودن منابع انرژی در کشور گفت: دولت و مجلس برای تقویت تولیدات پتروشیمی و عدم شکل گیری بازار سیاه برای آن باید همراهی کنند تا حضور این کالای استراتژیک در بازار سرمایه تقویت شود.

رضایی تاکید کرد : معاملات محصولات پتروشیمی در بازار بورس در تقویت صنعت پتروشیمی موثر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، بورس کالای ایران را مصداق بازار رقابتی، حامی تولیدکنندگان و دارای تالار صادراتی در منطقه آزاد کیش مناسب برای توسعه مناسبات بین المللی دانست و گفت: شفافیت  اقتصادی  با انجام معاملات در بازار سرمایه و بورس محقق می شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش