اونس و دلار

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۴۷هزار و ۱۹۵ قرارداد و ارزش آن به ۶ هزار و ۲۵ میلیارد ریال رسید.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا در بازارهای بین المللی روز سه شنبه در حالی افزایش یافت که ارزش دلار آمریکا نیز با روند صعودی رو به رو شده بود، اما با این وجود بهای سکه تمام طی روز سه شنبه در برابر رشد مقاومت نشان داد و ۷ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد.

قیمت هر اونس طلا دیروز با ۰.۴ درصد افزایش به بیش از ۱۱۵۶ دلار رسید و دلار نیز رشد ۵ تومانی را تجربه کرد، با این وجود بهای سکه تمام بهار آزادی در بازار نقدی در مسیر کاهشی قرار گرفت و با ۷ هزار تومان افت به قیمت یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. این کاهش در حالی ثبت شد که در ابتدای روز فلز گرانبهای داخلی تحت تاثیر رشد دلار از کانال یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان عبور کرده بود. کاهش بهای اونس تا ساعت ۳ بعدازظهر دیگر عاملی بود که بهای سکه را تحت فشار قرار داد.

به این ترتیب دیروز هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۶ هزار تومان فروش رفت و افزایش یک هزار تومانی را نسبت به روز دوشنبه تجربه کرد. ربع سکه نیز با قیمت ۳۲۱ هزار تومان معامله شد و رشد یک هزار تومانی را به ثبت رساند. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت ۲۰۶ هزار تومان به فروش رسید و افزایش دو هزار تومانی را تجربه کرد.

در بازار آتی چه گذشت؟

هم مسیر با صعودی قیمت ها ومعاملات در بازار نقدی طلا، معاملات آتی نیز در چهارمین روز هفته با رشد قیمت ها رو به رو شد، به طوری که سکه تحویل دی ماه با قیمت یک میلیون ۱۶۸ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان معامله شد. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با نرخ یک میلیون و ۲۳۷ هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۲۶۴ هزار تومان معامله شد و در پایان نیز سررسید شهریور سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۲۸۲ هزار تومان معامله شد. با این تفاسیر حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۴۷هزار و ۱۹۵ قرارداد و ارزش آن به ۶ هزار و ۲۵ میلیارد ریال رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.