شیمیایی

حجم معاملات محصولات شیمیایی امروز ۱۲ هزار و ۸۴۸ تن رقم خورد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه محصولات ۳۵ هزار و ۷۸۱ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۲۸ هزار و ۹۴۸ تن بود.

به این ترتیب در گروه محصولات شیمیایی، کریستال ملامین، اسیداستیک، بنزن، دی اتیل هگزانول، منومروینیل استات و ارتوزایلین با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند.

کریستال ملامین پتروشیمی ارومیه با عرضه ۷۰ تنی، ۷۲۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۴ هزارو ۴۶۴ تومان و نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۹۱۱ تومان بود. کریستال ملامین پتروشیمی خراسان هم با حجم عرضه ۳۰۰ تن ۴۱۵۰ تن تقاضا داشت، و با قیمت ۴ هزار و ۹۱۱ تومان مورد معامله قرار گرفت.

دی اتیل هگزانول و منومر وینیل استات پتروشیمی شازند نیز مانند هفته های گذشته همچنان در صدر کالاهای جذاب در تالار پتروشیمی هستند، به طوری که عرضه ۱۱۰۰ تنی دی اتیل هگزانول ۱۹۸۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۶۳ تومان است و این محصول شیمیایی با میانگین نرخ ۴ هزار و ۱۲۸ تومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین مونومر وینیل استات این مجتمع هم با عرضه ۵۵۰ تنی ۶۲۲۶ تن تقاض داشت، قیمت پایه این کالا ۲۸۵۰ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۲ هزار و ۸۶۱ تومان رقم خورد.

در همین حال امروز منواتیلن گلایکول و دی اتیلن گلایکول پتروشیمی شازند با نرخ پایه مورد معامله قرار گرفت. منواتیلن گلایکول و دی اتیلن گلایکول پتروشیمی مروارید نیز که برای اولین بار در تالار معاملات عرضه شد، مورد معامله قرار نگرفت.

سودکاستیک پتروشیمی اروند و زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم وارد سیستم مچینگ شد؛ همچنین استایرن منومر پتروشیمی پارس هم بازاری آرام را سپری کرد و با قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

به گفته کارشناسان بازار، برخی از محصولات شیمیایی به دلیل عرضه اندک مورد توجه خریداران قرار دارند، اما در کل بازار روند آرامی را طی می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.