گندم

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ دی ماه معامله ۷ هزار تن گندم برای صادرات و یک هزار تن گندم برای مصارف داخلی را تجربه کرد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»،  عرضه گندم به منظور صادرات به روشهای متنوعی از طریق بورس کالا صورت می پذیرد. در یک روش گندم -خوراکی و دوروم- در رینگ داخلی با اخذ ضمانتنامه تضمین صادرات، و تحویل در محل انبار فروشنده تحویل می شود.

 در روش دیگر، گندم -دوروم و خوراکی- به منظور صادرات مستقیم گندم در رینگ صادراتی بورس کالا عرضه می شود. تحویل در این نوع عرضه به دو روش FOB و ExWork انجام می گیرد که در روش ExWork نیز جهت خروج گندم از کشور ظرف مدت یک ماه، ضمانتنامه بانکی از خریدار اخذ می شود ولی در تحویل FOB نیازی به اخذ این ضمانتنامه نمی باشد.

علاوه براین، ۳ هزار و ۴۷۹ تن ذرت دانه ای در قالب طرح قیمت تضمینی و به صورت فیزیکی و ۶ هزار و ۵۶۱ تن ذرت دانه ای در قالب گواهی سپرده کالایی در تالار محصولات کشاورزی داد و ستد شد.

 در این روز ۱۶ هزار تن وکیوم باتوم، ۴۰۰ تن گوگرد گرانوله، ۷۵۸ تن واد پلیمری و ۷ هزار و ۸۵۷ تن قیر در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی داد و ستد شد.

بر اساس این گزارش ۲ هزار تن قیر در تالار صادراتی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش