کراپ‌شده - سکه

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۴۰هزار و ۹۴۳ قرارداد و ارزش آن به ۵ هزار و ۳۴۱ میلیارد ریال رسید که نسبت به معاملات شنبه رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرد، چرا که طی این روز حجم معاملات سکه به ۳۳ هزار و ۵۳۴ قرارداد رسیده بود.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، با وجود این که فضای بازار ارز در دو روز ابتدایی هفته جاری بسیار آرام‌تر از هفته گذشته بود، اما باز نوسانات کوچک این واحد پولی روی بهای سکه تاثیر گذاشت. بر همین اساس بهای سکه در بازار نقدی و آتی نیز با نوسان رو به رشد.

تک روی  سررسید  اسفند

به تبع روند نوسانات کوچک دلار، معاملات آتی نیز در اولین  روز هفته با نوسان اندکی را تجربه کرد، به طوری که سر رسید اسفند ماه با روند نزولی و سایر سر رسیدها روند مثبتی را به ثبت رساندند.

 به طوری که سکه تحویل دی ماه با قیمت یک میلیون ۱۸۴ هزار تومان رشد ۰/۲۲ درصدر را تجربه کرد،این در شرایطی است که قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان افت ۰/۰۳ درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با نرخ یک میلیون و ۲۵۳ هزار تومان به فروش رسید و با رشد ۰/۲۲ درصدی همراه شد. همچنین سررسید تیر ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله و رشد ۰/۱۴ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید شهریور سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۰۸ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۰۵ درصدی را به ثبت رساند.

در بازار نقدی چه گذشت؟

روز یکشنبه برخلاف روز کم‌نوسان دلار، سکه تمام بهار آزادی در بازار نقدی روز پرنوسانی را پشت‌سر گذاشت و در دومین روز هفته، معامله‌گران سکه بیشتر در موقعیت فروش قرار گرفتن. در نتیجه فلز گرانبهای داخلی در نهایت با قیمت یک میلیون و ۱۷۸ هزار تومان به کار خود پایان داد که ۴ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود.در همین حال هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۶ هزار تومان فروش رفت.  ربع سکه نیز با قیمت ۳۲۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت ۲۰۵ هزار تومان به فروش رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش