طلا

قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات هفته جاری به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده است.

به گزارش« پایگاه خبری بورس کالای ایران»،، در حالی که جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنرانی خود در نشست جکسون هول هیچ اشاره ای به سیاست های پولی نکرده است، کاهش ارزش دلار موجب شده است تا قیمت طلا در مبادلات امروز دوشنبه با افزایش روبرو شود و به بالاترین سطح در یک هفته اخیر برسد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به بیش از ۱۲۹۴ دلار رسیده است که بالاترین رقم در یک هفته اخیر به شمار می رودقیمت طلا روز جمعه نیز با افزایش ۰.۴ درصدی روبرو شده بود.

ارزش یورو در برابر دلار آمریکا در آغاز مبادلات امروز به بالاترین سطح خود در ۲ سال و نیم اخیر رسیده است. بهبود اوضاع اقتصادی منطقه یورو طی ماه های اخیر تاثیر زیادی بر افزایش ارزش پول واحد اروپایی در برابر دلار داشته است. البته به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا برای دستیابی به هدف خود یعنی نرخ تورم ۲ درصدی هنوز باید اجرای سیاست های انبساطی پولی را ادامه دهدبانک مرکزی اروپا هنوز نتوانسته است به این هدف دست یابد.

جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی در نشست جکسون هول تاکید کرد: اصلاحات انجام شده پس از بحران مالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ میلادی موجب تقویت نظام مالی شده است بدون آنکه تاثیر منفی بر رشد اقتصادی آمریکا داشته باشد.

این صریح ترین دفاع رئیس فدرال رزرو آمریکا از اصلاحات قانونی در بخش مالی این کشور بوده است. این اظهارات یلن به نوعی یک پیام آشکار برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بوده است که اگر بخواهد بار دیگر او را به عنوان رئیس فدرال رزرو معرفی کند، دست از اجرای اصلاحات مالی برنخواهد داشت.

جروم پاول از مقام های ارشد فدرال ررزو آمریکا تاکید کرد: پایین بودن تورم و بهبود بازار کار و اشتغال در آمریکا این اجازه را به فدرال رزرو می دهد تا برای افزایش بیشتر نرخ بهره طی ماه های آینده، صبور باشد.

روبرت کاپلان رئیس فدرال رزرو دالاس نیز خواستار صبر بیشتر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره شده است. البته وی از بانک مرکزی آمریکا خواسته است تا برنامه کاهش تراز مالی ۴.۵ تریلیون دلاری را هر چه سریعتر آغاز کند.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو تاثیر زیادی بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

منبع:رویترز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش