• ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
  • کد خبر: 42002
طلا

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۷۷۲ دلار و ۵ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا و چین نگرانی ها از افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا را تا حدودی کاهش داده است، قیمت طلا روز جمعه با اندکی کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۷۷۲ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه اوت نیز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۷۸۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. اکثر بازارهای آمریکا به مناسبت روز استقلال این کشور دیروز تعطیل بودند.

شیائو فو تحلیلگر بانک چین در این باره گفت:‌ «انبساطی شدن سیاست پولی بانک های مرکزی و احتمال وقوع موج دوم کرونا موجب شده تا قیمت طلا بالا برود.» وی افزود به رغم انتشار آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا باید آمارهای بیشتری منتشر شود تا نشان دهد که اقتصاد این کشور تقویت شده است.

شیائو فو افزود، نوسان قیمت طلا احتمالا محدود خواهد بود و همچنان بالای ۱۷۵۰ دلار باقی خواهد ماند.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان همچنان رو به افزایش است و تاکنون حدود ۱۱ میلیون نفر مبتلا شده اند. تعداد موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا نیز رکورد جدیدی ثبت کرده است.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا اظهار داشت، ملاحظات ژئوپلتیک نیز در نوسانات قیمت طلا موثر بوده است. وی افزود، با توجه به تعطیلی ۳ روزه در آمریکا برخی از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری امن به سمت بازار طلا حرکت کرده اند.

بیش از ۷۵ عضو کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به ترامپ خواستار موضع گیری رسمی وی در زمینه رفتار چین با مسلمانان اویغور و دیگر گروه های اقلیت شدند.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با ۰.۸ درصد رشد به ۱۱۹۱.۴۷ تن رسید که نشان دهنده افزایش میل سرمایه گذاران به حضور در بازار طلا بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش