• ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • کد خبر: 12038
طلا

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه با کاهش نسبی روبرو شده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست مهم جکسون هول در آمریکا هستند و تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع شبه جزیره کره در کانون توجهات بین المللی قرار گرفته است، قیمت طلا با کاهش همراه شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۸۳ دلار رسیده استقیمت طلا روز سه شنبه نیز با کاهش ۰.۵ درصدی روبرو شده بود.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز چهارشنبه افزایش داشته است. شاخص سهام بورس وال استریت آمریکا و بازارهای اروپایی نیز روز گذشته با افزایش مواجه شده است. ارزش دلار آمریکا نیز در برابر یورو و ین ژاپن در آستانه برگزاری نشست بانک های مرکزی بزرگ جهان در جکسون هول با افزایش همراه شده و این عامل تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.

آمریکا روز سه شنبه تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی اعمال کرده و شرکت های چینی و روسی را به اتهام همکاری و حمایت از برنامه های تسلیحاتی پیونگ یانگ تحریم کرده است.

نتایج مذاکرات اخیر مقام های ارشد ۱۲ فدرال رزرو منطقه ای آمریکا نشان می دهد که همه بانک های مرکزی ایالت های آمریکا خواستار حفظ نرخ بهره تجاری در شرایط کنونی هستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا راهبرد جدید واشنگتن در افغانستان را اعلام کرده است. یک ژنرال ارشد ارتش آمریکا در این باره گفته است که نیروی هوایی آمریکا احتمالا حملات خود در افغانستان را تشدید خواهد کرد و برنامه های آموزشی برای پرسنل نیروی هوایی افغانستان را گسترش خواهد داد.

تازه ترین آمارهای اقتصادی منتشر شده در آلمان نشان می دهد که شاخص اعتماد سرمایه گذاری در این کشور برای سومین ماه متوالی در ماه اوت با کاهش روبرو شده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تنش های سیاسی بین المللی، نوسانات ارزش دلار آمریکا و برگزاری نشست مهم جکسون هول قرار خواهد داشت. از سوی دیگر انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا منطقه یورو عامل مهمی برای نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا است. در صورت تشدید تنش های سیاسی بین آمریکا و کره شمالی این احتمال وجود دارد که قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود و سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری شکسته شود.

منبع:رویترز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش