الماس

بورس کالای هند، الماس را در فهرست اقلام معاملاتی خود قرار داد تا از ریسک قیمتی آن جلوگیری کند.

به گزارش « پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بورس معاملات آتی هند برای اولین بار در جهان، الماس را در گروه معاملات خود قرار داد تا به سرمایه گزان کمک کند با ریسک های قیمتی آن بهتر آشنا شوند.

این در حالی است که معاملات آتی الماس در بورس کالای هند بصورت آزمایشی انجام گرفت تا متقاضیان این کالا با شرایط سرمایه گذاری بر روی الماس شناخت پیدا کنند.  

بر همین اساس، از تعداد ۸ هزار و ۱۳ متقاضی ثبت شده در طرح آزمایشی بازار معاملات آتی الماس هند، ۵ هزار و ۱۱۹ نفر حضور داشتند.

همچنین «سانجیت پراساد» مدیر بورس کالای هند گفت: تولیدکنندگان الماس عمدتا به این نوع تجارت در بورس کالا نیاز دارند و علت آن این است که هند، کانون جهانی برش و جلا دادن الماس خام است و ریسک قیمت نگهداری ذخایر بالای الماس در این کشور وجود دارد.  

قرار است معاملات حقیقی الماس از آخرین روز ماه جاری میلادی یا اوایل ماه آینده میلادی در بورس این کشور آغاز شود و از الماس یک قیراطی، معاملات آتی شروع شوند.

البته از هر ۱۵ الماسی که در دنیا برش و صیقل داده می شوند، ۱۴ عدد از الماس ها در هند این مراحل روی آنها صورت می گیرد و در سال مالی گذشته این کشور در حدود ۱۵۳ میلیون قیراط الماس غیر پرداخت شده به این کشور وارد شد.  

بر پایه این گزارش، شهر «سورات» هند در ایالت «گوجارات» مرکز برش و صیقل دادن الماس در جهان است که در حدود ۹۰ درصد از الماس های جهان در این شهر مراحل نهایی آماده سازی روی آنها انجام می گیرد.  

منبع:اکونومیک تایمز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش