بورس كالا

تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی اردیبهشت ماه سال ۹۸، شاهد معامله بیش از دو میلیون و ۲۹۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۹ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به فروردین ماه به ترتیب رشد ۸۱ و ۹۰ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی مدت مذکور تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۶۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۵ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.در این تالار بالغ بر ۳۵۷ هزار و ۹۰۳ تن انواع قیر، ۳۴۵ هزار و ۹۱۹ تن انواع مواد پلیمری و ۱۲۰هزار و ۵۶۶ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۵۱۲ هزار و ۲۰۰ تن وکیوم باتوم، ۲۶ هزار و ۶۲۵ تن گوگرد، ۳ هزار و ۴۹۰ تن عایق رطوبتی، ۹۷ هزار و ۲۵۰ تن لوب کات و ۲۰ تن گازها و خوراک ها اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی اردیبهشت ماه میزبان معامله ۸۲۵ هزار و ۱۳۸  تن انواع کالا به ارزش ۶۳ هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال بود.در این تالار ۷۵۳ هزار و ۹۰ تن انواع فولاد، ۳۲ هزار و ۱۳۰ تن انواع مس، ۶۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۴۸ تن کنسانتره، ۱۶هزار و ۶۰۰ تن آلومینیوم، ۶۳ کیلو گرم شمش طلا و ۲ هزار و ۵۹۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.

بر اساس این گزارش تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز طی ماه گذشته شاهد معامله ۳۷ کیلوگرم زعفران رشته ای و یک هزار و ۷۰۰ تن خرما بود.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۵ هزار و ۷۶۰ تن کالا را تجربه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش