نفت

بانک جهانی در گزارش فصلی خود از «چشم‌انداز بازار کالا» با یادآوری اینکه قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۵۵ دلار در بشکه رسیده، پیش بینی کرده است که در این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۶۰ دلار برسد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در بخش انرژی گزارش ماه آوریل (فروردین - اردیبهشت) بانک جهانی که وزارت امور اقتصادی و دارایی دوشنبه آن را منتشر کرد، آمده است: شاخص قیمت انرژی بانک جهانی در فصل نخست سال۲۰۱۷ نسبت به فصل قبل ۶درصد رشد داشت.در این دوره زمانی قیمت نفت به واسطه کاهش تولید در بسیاری از تولیدکنندگان اوپک و غیراوپکی با هشت درصد افزایش همراه بود.

قیمت گاز طبیعی به دلیل تقاضای بیشتر و برخی محدودیت‌های عرضه با ۶درصد افزایش همراه بود و قیمت زغال‌سنگ نیز با ۱۲درصد کاهش مواجه شد که بخش عمده‌ای از آن ناشی از رفع محدودیت‌های وضع شده بر تولید آن توسط چین بود.

همچنین پیش بینی می‌شود که چین و هند با افزایش تقاضایی معادل ۶۰۰ هزار بشکه در روز مواجه باشند که این مقدار اندکی کمتر از افزایش سال ۲۰۱۶ میلادی است.در سال گذشته میلادی تولید نفت کشورهای غیراوپک به میزان ۸۰۰هزار بشکه در روز کاهش یافت که بیش از نصف این کاهش مربوط به آمریکا بود اما این مقدار با افزایش تولید نفت کشورهای اوپک که بیشترین میزان افزایش را عراق، جمهوری اسلامی ایران و عربستان داشتند، خنثی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها