پتروشیمی

تامین مالی یک هزار میلیارد ریالی پتروشیمی ایلام از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران با استقبال سرمایه گذاران با موفقیت انجام شد.

به گزارش «کالاخبر»، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن شرکت پتروشیمی ایلام به منظور تامین سرمایه در گردش این شرکت به تعداد ۱۷ میلیون و ۹۹۲ هزار قرارداد و با قیمت ۵۵ هزار و ۵۸۰ ریال در هر قرارداد یک کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین از ساعت ۱۱ امروز آغاز شد که کل این اوراق به فروش رفت.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۸درصد سود سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه»  اقدام نمایند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله  حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت پتروشیمی ایلام نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام نماید، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

همچنین معاملات ثانویه این اوراق از تاریخ ۱۳۹۶.۱۲.۲۸ تا ۱۳۹۷.۱۲.۲۷ ادامه خواهد داشت و حداقل اوراق جهت تسویه فیزیکی ۷۷۷،۱۱۷ قرارداد معادل ۱۱۷ تن پلی اتیلن سنگین F۰۷۷۷ است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش