ناصرپور

مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با معاملات آتی زعفران برای کشاورزان، تجار و فعالان این حوزه در استان خراسان رضوی خبر داد.

علیرضا ناصرپور ضمن بیان این مطلب به «کالاخبر»، گفت: این دوره های آموزشی حضوری در حالی از هفته گذشته آغاز شده که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته قبل جلساتی به منظور آشنایی فعالان این حوزه با معاملات آتی در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی از جمله تربت حیدریه، زاوه، نیشابور، فریمان و مشهد برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین از روز پنج شنبه هفته گذشته نماینده بورس کالای ایران در شهرستان تربت حیدریه به عنوان مقر اصلی تولید زعفران در ایران، مستقر شده تا از این پس پاسخگوی سوالات فعالان حوزه زعفران بوده و آموزش های لازم را به صورت حضوری به متقاضیان ارایه دهد. این آموزش ها در شهرستان مذکور تا زمان راه اندازی معاملات آتی زعفران در بورس کالای ایران ادامه خواهد داشت.

به گفته ناصر پور، از روز گذشته نیز نماینده ای از سوی بورس کالا برای پاسخگویی به سوالات فعالان بازار زعفران در شهرستان فریمان حضور پیدا کرده و در روزهای پایانی هفته جاری نیز این دوره های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ در شهرستان کاشمر برگزار خواهد شد.

مدیر توسعه بازار مشتقه در خصوص حضور شرکت های کارگزاری در این شهرستان ها نیز گفت: همزمان با حضور نمایندگان بورس کالای ایران در شهرستان های زعفران خیز کشور، تعدادی از شرکت های کارگزاری نیز جهت امور مربوط به بازاریابی و انجام فرآیندهای صدور کد برای مشتریان معاملات آتی در این شهرستان ها حضور دارند.

وی در خصوص سایر اقدامات آموزشی آشنایی با معاملات آتی زعفران اعلام کرد: علاوه بر این جلسات، دوره های آموزشی آنلاین نیز از ساعت ۱۵ لغایت ۱۶ هر روز برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از طریق آپارات، لایو اینستاگرام و یا با مراجعه به آدرس http://lms.ime.co.ir:۸۰۸۰/r۵wbssyeznd در سراسر ​کشور و بدون طی مسافتی برای حضور در کلاس های آموزشی و حتی از طریق تلفن همراه در این دوره شرکت کنند.

ناصرپور به امکان یادگیری عملیاتی نحوه انجام معاملات آتی با استفاده از سامانه معاملات مجازی بازار مشتقه (ویدکس) نیز اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر موارد یاد شده، علاقه مندان به آموزش معاملات آتی زعفران می توانند با استفاده از سامانه معاملات مجازی ویدکس به صورت عملیاتی آموزش دیده و مجازی سود و زیان خود را شناسایی کرده و تمرین کنند.

وی در خاتمه عنوان کرد: پیرو راه‌اندازی قریب الوقوع قراردادهای آتی زعفران در بورس کالای ایران و رونمایی از نماد معاملات آتی زعفران در سامانه مجازی بازار مشتقه بورس کالا (ویدکس)، به صورت روزانه به نفرات برتری که بیشترین میزان سود را در معاملات آتی زعفران کسب می کنند، جوایزی اعطا می شود. در همین راستا، طی مراسمی در روز گذشته از نفرات برتر معاملات مجازی قراردادهای آتی زعفران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته قبل و نیز شنبه هفته جاری با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش