بورس کالا

مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد تیرآهن ۱۴ شرکت ذوب آهن اصفهان به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد ریال از امروز در بورس کالای ایران آغاز می شود.

به گزارش «کالاخبر»، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی تیرآهن ۱۴ شرکت ذوب آهن اصفهان ، امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ماه ۹۷ در نماد «عذوب ۳» به تعداد ۸۱۷هزار و ۶۹۴ قرارداد و با قیمت ۲میلیون و ۴۴۵هزار و ۹۰۰ ریال در هر قرارداد صد کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری امین آوید طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری از ساعت ۱۰ لغایت ۱۱:۳۰ انجام خواهد شد و معاملات ثانویه آن نیز از تاریخ سوم شهریورماه ۹۷ تا ۲۹مردادماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

این حجم اوراق سلف موازی تیرآهن به منظور تامین سرمایه در گردش ذوب آهن اصفهان منتشر خواهد.

همچنین کل حجم عرضه اولیه این اوراق ۱۱۷ هزارو ۱۸۷ تن به شرط آنکه ارزش اوراق از ۳۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد و انتشار این اوراق در دو مرحله انجام خواهد شد  که مرحله اول ۲۰۰۰ میلیارد ریالی و مرحله دوم ۱۰۰۰ میلیارد ریالی انجام می شود که امروز مرحله نخست انتشار اوراق است.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند ، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت ذوب آهن نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام کند، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش