تیرآهن

مرحله نخست عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد تیرآهن ۱۴ شرکت ذوب آهن اصفهان به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد ریال درحالی از امروز به مدت دو روز کاری در بورس کالای ایران آغاز شده که در پایان معاملات امروز بیش از ۱۴۲۷ میلیارد ریال از این اوراق توسط خریداران معامله شد.

به گزارش «کالاخبر»، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی تیرآهن ۱۴ شرکت ذوب آهن اصفهان ، امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ماه ۹۷ در نماد «عذوب ۳» به تعداد ۸۱۷هزار و ۶۹۴ قرارداد و با قیمت ۲میلیون و ۴۴۵هزار و ۹۰۰ ریال در هر قرارداد صد کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری امین آوید انجام شد که بیش از ۵۸۳ هزار و ۵۹۰ ورقه از این اوراق به فروش رسید و مابقی اوراق سلف عرضه شده توسط این مجتمع فولادی فردا از ساعت ۱۰ لغایت ۱۱:۳۰ عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است، معاملات ثانویه اوراق سلف موازی تیرآهن که به منظور تامین سرمایه در گردش ذوب آهن اصفهان منتشر شده است، از تاریخ سوم شهریورماه ۹۷ تا ۲۹مردادماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

همچنین کل حجم عرضه اولیه این اوراق به شرط آنکه ارزش اوراق از ۳۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد، تعداد ۱۱۷ هزارو ۱۸۷ تن بوده و در دو مرحله انجام خواهد شد  که مرحله اول ۲۰۰۰ میلیارد ریال اوراق منتشر شده و مرحله دوم آن ۱۰۰۰ میلیارد ریال اوراق عرضه خواهد شد.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه به صورت روز شمار برابر است.

همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند ، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت ذوب آهن نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام کند، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش