شمش فولاد

تعداد ۸۳۲ هزار و ۵۰۰ اوراق سلف استاندارد موازی شمش فولادی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به ارزش تقریبی ۲ هزار میلیارد ریال درحالی امروز در بورس کالای ایران عرضه شد که کل این اوراق طی ۲۳ دفعه معاملاتی به قیمت پایه اعلامی به فروش رسید تا تامین مالی این شرکت فولادی در بورس کالا با موفقیت به پایان برسد.

به گزارش «کالاخبر»؛ براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد شمش فولاد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، در نماد «عکاوه» به تعداد ۸۳۲ هزار و ۵۰۰  قرارداد و با قیمت ۲ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۰۰ ریال در هر قرارداد صد کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات انجام شد و با فروش کل این اوراق، این عرضه اولیه با موفقیت به پایان رسید.

گفتنی است معاملات ثانویه آن نیز از تاریخ ۱۴ شهریورماه ۹۷ آغاز شده و برای مدت یکسال تا تاریخ ۱۳ شهریور سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۷ درصد سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام کند، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش