بیلت

فعالیت بازار بیلت در ترکیه کاهش یافته و قیمت بالای قراضه ، صادرات بیلت را محدود کرده است از سوی دیگر قیمت پایین محصولات نیمه تمام فولادی در بازار داخلی نیز واردات را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، بیلت در بازار داخلی ترکیه ۵ دلار ارزان تر شده و ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار هر تن درب کارخانه است؛ اخیرا کارخانه کاردمیر ۶۰ هزار تن بیلت را در ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار هر تن درب کارخانه فروخته است که نشان می دهد بخش زیادی از نیاز نوردکاران تامین می شود و نیاز به واردات کمتر خواهد شد.

بیلت سی آی اس ۵ تا ۱۰ دلار ارزان تر شده و ۴۷۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه است. خبر از معامله در ۴۶۲ تا ۴۶۵ دلار هر تن سی اف آر شنید شده که تایید نشده است. برخی هنوز در ۴۸۰ دلار پیشنهاد می دهند بنابراین انتظار می رود واردات بیلت در ترکیه مدتی در سکوت بماند.

از سوی دیگر در بازار صادرات ترکیه هزینه بالای قراضه موجب شده فولادسازان ترک عقب بنشینند. اگر بخواهند بیلت آن ها به فروش برود باید در ۴۶۰ دلار هر تن فوب عرضه کنند ولی با قیمت فعلی قراضه باید بیلت را به ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار هر تن فوب برسانند که قدرت رقابت با سی آی اس را ندارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها