معدن

میزان تولید معادن مس شرکت های جهان طی ۷ ماهه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴.۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از  سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۱۸، حدود ۱۱ میلیون و ۷۵۷ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۱ میلیون و ۲۵۶ هزار تن بود.

از این میزان، ۶ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۲۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۶۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۵۴ هزار و ۷۰۰ تن «اروپا» و ۶۰۹ هزار و یکصد تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۷ ماهه سال جاری میلادی، ۱۳ میلیون و ۶۷۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱.۵ درصدی است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۴ میلیون و ۳۰۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۴ میلیون و ۵۷ هزار تن)، حاکی از رشد ۱.۷ درصدی است.

قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی ماه های گذشته با کاهش مواجه شده، به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۸۸۰ دلار بر تن در ماه آوریل به حدود ۶۰۴۵ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها