• ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • کد خبر: 22684
نفت

قیمت نفت برنت امروز با ۳۴ سنت معادل نیم درصد افت به ۶۵ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که چین هدفگذاری رشد اقتصاد خود در سال ۲۰۱۹ را کاهش داده و موجب نگرانی از کاهش تقاضا برای نفت شده است، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود، هرچند که تلاش های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید مانع از افت بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۵۶ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت هم امروز با ۳۴سنت معادل نیم درصد افت به ۶۵ دلار و ۳۳ سنت رسید.

تحلیلگران موسسه تی اس لومبارد در این باره نوشتند:در کوتاه مدت... قیمت نفت رشد چندانی نخواهد داشت. بازار همچنان در حال هضم کردن مازاد عرضه ای است که در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ ایجاد شده است و این مسئله موجب شده تا میزان ذخایر نفتی در کشورهای صنعتی در بازار متوسط ۵ سال اخیر باقی بماند.

با توجه به کند شدن رشد اقتصادی، رشد تقاضا برای نفت به ویژه در بازارهای اروپا و آسیا ضعیف بوده است.

چین اعلام کرده که هدف گذاری خود برای رشد اقتصادی اش در سال ۲۰۱۹ را از ۶.۵ درصد به ۶ درصد کاهش داده است. این در حالی است که رشد اقتصادی چین در سال گذشته میلادی به پایین ترین رقم در طی چند دهه اخیر یعنی ۶/۶ درصد رسید. رشد بهره وری در مصرف سوخت نیز در حال تضعیف رشد تقاضا برای نفت است.

بانک آمریکا مریل لینچ در یادداشتی نوشت:میزان رشد تقاضا برای (فرآوردهای پالایشگاهی) در سال ۲۰۱۸ به پایین ترین رقم از سال ۲۰۱۱ رسید.

خوش بینی ها نسبت به توافق قریب الوقوع آمریکا و چین بر سر یک پیمان تجاری و پایان یافتن جنگ تجاری موجب شده تا افت قیمت نفت محدود باشد. کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش نیز موجب تقویت بازار انرژی شده است. اوپک قرار است در ماه آوریل در مورد ادامه کاهش تولید تصمیم گیری کنند، اما به گفته منابع اگاه این تصمیم گیری تا ماه ژوئن به تعویق خواهد افتاد و اوپک تا این ماه کاهش تولید را تداوم خواهد بخشید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش