صادرات

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، صادرات چین در ماه می به طور غیرمنتظره‌ای رشد کرد، اما واردات با بیشترین افت خود در حدود ۳ سال اخیر روبرو شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، صادرات چین در ماه می به طور غیرمنتظره‌ای رشد کرد، اما واردات با بیشترین افت خود در حدود ۳ سال اخیر روبرو شد، که این نشانه‌ای دیگر از افت تقاضای داخلی می‌باشد و می‌تواند پکن را وادار به افزایش مشوق‌های اقتصادی کند.

برخی تحلیل‌گران گمان می‌کنند که صادرکنندگان چین قبل از اجرایی شدن تهدید تعرفه‌ای جدید ترامپ برای وضع تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای دیگر چین، شتاب صادرات خود به آمریکا را افزایش داده‌اند.

داده‌های اداره کالای چین نشان داد که صادرات این کشور در ماه می، ۱.۱ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است.

این درحالی است که پس از افت ۲.۷ درصدی صادرات در ماه آوریل، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که صادرات بزرگترین صادرکننده جهان در ماه می، ۳.۸ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کند.

درحالی که چین مانند گذشته به صادرات وابسته نیست، اما صادرات همچنان یک پنجم تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است

صادرات چین به آمریکا، که در ماه آوریل با سقوط سنگین ۱۳.۲ درصد روبرو شده بود، در ماه می ۴.۲ درصد دیگر هم سقوط کرد.

واردات چین در ماه می، بسیار ضعیف‌تر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت و با سقوط ۸.۵ درصدی، بدترین سقوط ماهانه خود از جولای ۲۰۱۶ تا کنون را ثبت کرد. اما با این حال مازاد تجاری این ماه چین ۴۱.۶۵ میلیارد دلار شد.

واردات چین از آمریکا، ۲۸.۶ درصد سقوط کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها