• ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
  • کد خبر: 26794
نفت

نگرانی از احتمال بروز اختلال در عرضه نفت خاورمیانه درپی جنگ نفتکش ها و کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت را افزایش داد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، به دنبال موضوع نفتکش ها در خلیج فارس که موجب نگرانی از احتمال بروز اختلال در عرضه نفت خاورمیانه شده و در حالی که آمارها نشان دهنده کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکاست، قیمت نفت امروز شاهد اندکی افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت روز سه شنبه نیز حدود یک درصد افزایش یافته بود.قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۵۷ دلار رسید. نفت خام آمریکا دیروز هم حدود یک درصد افزایش یافته بود.

بر اساس گزارش دیروز انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۱۹ جولای ۱۱ میلیون بشکه کاهش داشته و به ۴۴۹ میلیون بشکه رسیده که بیش از حد انتظار کاهش نشان می دهد. تحلیلگران انتظار کاهش ۴ میلیون بشکه ای را داشت.

میزان ذخایر نفت در کوشینگ اوکلاهاما، محل تحویل نفت خام آمریکا با کاهش ۴۴۸ هزار بشکه ای مواجه بوده است. البته میزان ذخایر بنزین رشدی ۴.۴ درصدی داشته در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۷۳۰ هزار بشکه ای را می کشیدند. آمارهای رسمی دولت آمریکا در این زمینه امروز منتشر می شود.

به گفته تحلیلگران، احتمال از سرگیری مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین از دیگر عوامل رشد قیمت نفت بوده است. لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید دیروز گفت اینکه مقامات ارشد آمریکایی قرار است برای گفت وگو در مورد احیای مذاکرات تجاری به چین سفر کنند سیگنال مثبتی محسوب می شود.

در عین حال، نشانه ها از افزایش تنش در خاورمیانه موجب شده تا تاثیر چشم انداز ضعیف رشد اقتصاد جهانی که در گزارش جدید صندوق بین المللی پول منعکس شده تا حدودی خنثی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش