نفت چین

بخش نفت و گاز چین اکنون رسما برای مشارکت خارجی باز است و نیازی به هیچ معامله مشترک مخاطره آمیزی با شرکت های داخلی نیست.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از راشا تودی ، یک ماه پیش، چین اعلام کرد شرط معاملات مشترک را برای شرکت های خارجی که خواهان وارد شدن به صنعت نفت و گاز این کشور هستند، برمی‌دارد. این تصمیم چین در راستای قولی گرفته شد که این کشور طی جنگ تجاری ادامه دارش با آمریکا برای آزاد کردن یک سری از صنایع داده بود.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین اعلام کرد شرط معاملات مشترک مخاطره آمیز را برای پروژه های نفت و گاز برمی دارد. همچنین این حکم را که تنها شرکت های داخلی می توانند شبکه های گاز را در شهرهای دارای بیش از نیم میلیون نفر جمعیت کنترل کنند لغو می‌کند.

 این اقدامات جدید در ۳۰ جولای اجرایی می شوند تا در تلاشی برای جذب سرمایه های خارجی و پیشرفت اصطلاحات انرژی، بازار نفت و گاز چین را برای شرکت‌های خارجی باز کنند.

مشارکت خارجی تولید نفت و گاز چین را تقویت می کند و شرکتهای نفتی بین‌المللی می‌توانند اکتشاف منابع غیر متعارف نفت و گاز را در این کشور تسریع کنند.

بلافاصله پس از اعلام این خبر توسط چین،، شرکت های بریتیش پترولیوم و شل نسبت به اصلاحات بازار چین ابراز علاقه مندی کردند.

 در اوایل سال جاری میلادی ، بریتیش پترولیوم قرار بود آخرین شرکت نفتی بین المللی باشد که حفاری گاز شیل را در چین به خاطر نتایج ضعیف حفاری های اکتشافی متوقف کند. ولی شل با امضای یک قرارداد با سینوپک در تجارت نفت شیل چین سرمایه‌گذاری کرد تا بطور مشترک توسعه احتمالی نفت شیل را در شرق چین مطالعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها