وال استریت

شاخص "اس اند پی ۵۰۰" در معاملات امروز به بالاترین سطح تاریخ خود رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، با وجود آن که مقامات و دیپلمات‌های اروپایی و انگلیسی به توافق اولیه در مذاکرات چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رسیده‌اند، به نظر می‌رسد که هنوز اختلافات بین اروپایی‌ها با پنجمین اقتصاد بزرگ جهان به طور کامل حل نشده است.

مجلس انگلیس که پیش‌تر به کلیات لایحه‌ خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت داده بود با درخواست دولت این کشور برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه دسامبر مخالفت کرد. از سوی دیگر اتحادیه اروپا با درخواست انگلیس برای تمدید مجدد برگزیت موافقت و اعلام کرد که تاریخ برگزیت به ژانویه سال ۲۰۲۰ موکول شده است.

از طرف دیگر چین و آمریکا نیز به رسیدن به توافق تجاری نزدیک تر شده اند. این بار مقامات آمریکایی به چینی‌ها پیشنهاد کرده اند که تعلیق متقابل افزایش تعرفه ها بر روی محصولات وارداتی تمدید شود.

جفری هالی - استراتژیست ارشد بازارهای جهانی در موسسه "اواندا " - گفت: توافق تجاری بین چین و آمریکا حتی اگر موقتی باشد می‌تواند یک لحظه سرنوشت‌ساز برای اقتصاد کلان و بازارهای جهانی باشد. مساله دوم مهم موافقت بانک مرکزی آمریکا با کاهش مجدد نرخ بهره خواهد بود که می تواند نیروی محرکه جدیدی برای رشد باشد.

در وال استریت شاخص‌ها  همگی صعودی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج"  ۰.۴۹  درصد صعود کرد و به ۲۷ هزار و ۹۰.۷۲  واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۵۶ درصد صعود تا سطح ۳۰۳۹.۴۲ واحدی بالا رفت و به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با جهش ۱.۰۱ درصدی در سطح ۸۳۲۵.۹۸ واحدی بسته شد.

در دیگر مناطق جهان و در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۰۹ درصدی تا ۷۳۳۱.۲۸ واحد بالا رفت، شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۰.۱۴ درصدی در سطح ۵۷۳۰.۵۷  واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۳۷ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۹۴۱.۷۱  واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۰۳ درصد پایین رفت و به ۹۴۳۳  واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۴۷ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۹۷۴.۱۳  واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با ریزش  ۰.۴۷  درصدی به ۲۶ هزار و ۷۶۶.۱۳  واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای  کامپوزیت " با ریزش ۰.۳۳ درصدی در سطح ۳۹۱۲.۵۹  واحد بسته شد. در استرالیا شاخص بورس سیدنی صعوی و در کره جنوبی شاخص‌ بورس سئول ریزشی بودند.

در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۵۶ درصد کاهش به ۵۵.۵۰  دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با کاهش ۰.۴۵ درصدی به ازای ۶۱.۲۹  دلار در هر بشکه مبادله شد.

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰.۰۵ درصدی به ۱۴۹۳.۳۳ دلار رسید. هر اونس نقره با کاهش ۰.۶۲ درصدی به ازای ۱۷.۷۷ دلار مبادله شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها