• ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • کد خبر: 34074
چین

نزدیک شدن آمریکا به توافق تجاری جدید با چین با استقبال گسترده معامله‌گران وال استریت مواجه شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از بلومبرگ، شاخص‌های بورسی در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر اخبار مربوط به اقتصاد آمریکا قرار گرفتند؛ برخی از شرکت‌های بزرگ بورسی آمریکا از سودآوری بالای خود در سه ماهه سوم سال خبر داده و از طرف دیگر چین و آمریکا نیز به رسیدن به توافق تجاری نزدیک تر شده‌اند.

ویلبر راس- وزیر تجارت آمریکا - نسبت به رسیدن چین و آمریکا به فاز نخست توافق تجاری تا پایان این ماه ابراز خوش بینی کرده و گفته است شرکت‌های آمریکا فعلا به مدت محدودی می‌توانند به فروش تراشه به شرکت هوآوی ادامه دهند. دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا - نیز به خبرنگاران گفته است اگر توافق تجاری تکمیل شود، محل امضای آن جایی در آمریکا خواهد بود.

جیجی کیان هان - استراتژیست ارشد بازارهای جهانی در موسسه "تی دی امریترید " - در این باره می‌گوید: عملکرد بسیاری از شرکت‌ها در سه ماهه سوم سال بهتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم. یک فصل درآمدی باورنکردنی را سپری نکردیم اما عملکرد بالاتر از حد انتظارات بود. آتش بس موقت جنگ تعرفه‌ها به ویژه روی بخش اشتغال موثر بوده است.

در وال استریت، شاخص‌ها  همگی صعودی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج"  ۰.۴۲  درصد جهش کرد و به ۲۷ هزار و ۴۶۲.۱۱  واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۳۷ درصد صعود تا سطح ۳۰۷۸.۲۷ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با جهش ۰.۵۶ درصدی در سطح ۸۴۳۳.۲۰ واحدی بسته شد و رکورد قبلی خود را جابجا کرد. شاخص داوجونز برای نخستین بار از ماه ژوئیه امسال موفق شده است تا رکورد قبلی خود را جابجا کند.

در اروپا، مجلس انگلیس که پیش‌تر به کلیات لایحه‌ خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت داده بود، با درخواست دولت این کشور برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه دسامبر موافقت کرد. از سوی دیگر اتحادیه اروپا با درخواست انگلیس برای تمدید مجدد برگزیت موافقت و اعلام کرد که تاریخ برگزیت به ژانویه سال ۲۰۲۰ موکول شده است.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۹۲ درصدی تا ۷۳۶۹.۶۹ واحد بالا رفت، شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۱.۰۸ درصدی در سطح ۵۸۲۴.۳۰  واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۱.۳۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۱۳۶.۲۸  واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۹۵ درصد بالا رفت و به ۹۴۱۶.۴۰  واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با جهش ۱.۷۶ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۲۵۱.۹۹  واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با افزایش  ۰.۵۸  درصدی به ۲۷ هزار و ۷۰۵.۸۰  واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای  کامپوزیت " با جهش ۰.۸۹ درصدی در سطح ۴۰۱۳.۶۹  واحد بسته شد. در استرالیا شاخص بورس سیدنی و در کره جنوبی شاخص‌ بورس سئول صعودی بودند.

در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۵۶.۶۵  دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰.۳۹ درصدی به ازای ۶۲.۳۲  دلار در هر بشکه مبادله شد.

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰.۳۸ درصدی به ۱۵۰۴.۱۴ دلار رسید. هر اونس نقره با کاهش ۰.۲۸ درصدی به ازای ۱۸.۰۲ دلار مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها