زغالسنگ

چین واردات زغال سنگ را احتمالا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تن محدود خواهد کرد و در نتیجه روند واردات این کشور ممکن است در دو ماه آخر امسال ضعیف شود.

به گزارش «کالاخبر»؛ یانگ شیانگ فنگ از انجمن حمل و نقل و توزیع زغال سنگ چین در کنفرانسی در شانگهای اظهار کرد که واردات در این سطح برای تکمیل کردن تولید داخلی و حفظ تراز تجاری با کشورهای صادرکننده ضروری است. چین آخرین بار در سال ۲۰۱۳ از این حد فراتر رفته بود اما امسال انتظارات بر این است که واردات ممکن است دوباره به ۳۰۰ میلیون تن برسد زیرا در ۱۰ ماه نخست به دلیل قیمتهای ارزان‌تر خارجی ۲۷۶ میلیون تن بوده است.

به گفته وی، چین واردات را در سطح معینی حفظ خواهد کرد اما نمی‌خواهد بیش از حد واردات داشته باشد.

چین معمولا تلاش می‌کند واردات را برای کمک به معدنکاران داخلی کنترل کند. خرید خارجی در سال ۲۰۱۸ به ۲۸۱ میلیون تن رسید و در هفته‌های آخر سال ورود محموله‌ها تقریبا متوقف شد.

اندونزی که بزرگترین تامین کننده چین است، انتظار دارد تولیدش امسال به بیش از ۵۰۰ میلیون تن افزایش پیدا کند که بالاتر از ۴۸۹ میلیون تن تولید هدف گذاری شده است و چنین دورنمایی، به پایین رفتن قیمت زغال سنگ کمک کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکتهای چینی برای سال آینده اقدام به خرید را آغاز کرده و توافقنامه‌هایی را برای حدود ۸۲ میلیون تن زغال سنگ از سوی صادرکنندگان خارجی شامل گروه بی اچ پی و یانکول استرالیا امضا کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها