جنگ تجاری

صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش «کالاخبر»،  به نقل از راشاتودی، اطلاعات گمرک نشان می‌دهد صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است. تجارت بین دو ابر قدرت اقتصادی جهان علیرغم تلاش برای رسیدن به یک قرارداد کاهش یافته است.

واردات کالاهای آمریکایی به چین ۲.۸ درصد پایین آمده و به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۲۴.۶ میلیارد دلار مازاد تجاری با آمریکا دارد.در این بین، صادرات چین به سایر کشورها از جمله فرانسه افزایش یافته است.

علی رغم ضعیف شدن تقاضای جهانی، صادرات جهانی چین با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به سال گذشته، ۲۲۱.۷ میلیارد دلار ثبت شده است. ولی واردات این کشور ۰.۳ درصد رشد داشته و به ۱۸۳ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۳۸.۷ میلیارد دلار مازاد تجاری در جهان دارد.

آمریکا و چین هنوز مرحله اول قرار داد تجاری را که در ماه اکتبر برای آرام کردن جنگ تجاری اعلام شده بود، امضا نکرده اند. این جنگ تجاری به اقتصاد های هردو کشور آسیب زده است. درگیری بین بزرگترین اقتصادهای دنیا بیش از یک سال است ادامه دارد و در نتیجه آن، عوارض تلافی‌جویانه و محدودیت‌هایی بر واردات هر دو کشور اعمال شده است. انتظار می رود واشنگتن پس از امضای یک قرارداد موقت با پکن، عوارض پانزدهم دسامبر را بر ۱۵۶ میلیارد دلار از واردات چینی لغو کند. این واردات شامل گوشی های همراه، کامپیوتر های لپ تاپ و اسباب بازی می شوند.

دونالد ترامپ هفته گذشته گفت بهتر است تا پس از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برای رسیدن به یک قرارداد تجاری با پکن منتظر بمانند.ولی چین امیدوار است این قرارداد تجاری هر چه زودتر بسته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش