• ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • کد خبر: 36891
سنگ آهن

با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال ۲۰۱۹ و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، قیمت وارداتی سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد چین به ۹۷.۵۸ دلار در هر تن خشک رسیده که بالاترین سطح قیمت شش ماه اخیر بوده و همینطور نسبت به اول امسال تا ۶ درصد رشد داشته است.

چین نسبت به سایر نقاط دنیا فولاد خام بیشتری تولید می کند. تولید فولاد خام این کشور در سال ۲۰۱۹ به ۹۹۶.۳ میلیون تن رسید که ۸.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. طی ماه دسامبر ۲۰۱۹، فولاد سازان چین به طور متوسط ۲.۷ میلیون تن در روز تولید داشتند که ۱۲ درصد بیشتر از دسامبر ۲۰۱۸ بود.

تولید محصولات فولادی در چین تقریباً ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده و به ۱.۲ میلیارد تن در سال ۲۰۱۹ رسید. انجمن آهن و فولاد چین هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای داخلی برای فولاد در سال ۲۰۲۰ به میزان متوسط ۸۹۰ میلیون تن برسد

همچنین توقف تولید ۱.۲ میلیون تنی سنگ آهن واله به دلایل ایمنی نیز علت دیگر بالا رفتن قیمت این محصول بود. علاوه بر این، انفجار سد در عملیات برومادینهو در برزیل در ژانویه ۲۰۱۹ نیز موجب تعلیق ۹۳ میلیون تنی تولید و افزایش ۳۰ درصدی قیمت این محصول شد.  

در ژوئن سال گذشته قیمت سنگ آهن به ۱۲۶ دلار در هر تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه ۲۰۱۴ بود، اما در ماه های تابستان به دلیل ترس از کاهش تقاضا، قیمت آن کاهش یافت.

با این حال، شرکت مستقر در ریو دوژانیرو توانست بسیاری از ظرفیت تولید را بازگردانده و سال را تنها با افت ۵ درصدی تولید (۳۱۰ میلیون تن) به پایان رساند. ریو تینتو که قرار است جایگزین واله به عنوان تولیدکننده برتر سنگ آهن جهان شود، دیروز از کاهش ۳ درصدی تولید سالانه خبر داد.

به دنبال تلاش های پکن در جهت تحریک بازپرداخت های اقتصادی، واردات مواد اولیه فولادی در چین برای سومین سال متوالی روی یک میلیارد تن بود.

خرید سنگ آهن چین در ماه دسامبر بالغ بر ۱۰۱.۳ میلیون تن بوده که نسبت به ماه جولای نزدیک به ۱۲ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است. این رقم بالاترین میزان واردات از ماه سپتامبر ۲۰۱۸ را نشان می دهد.

واردات ۱.۰۶۹ میلیارد تنی سنگ آهن چین در سال گذشته دومین رکورد را رقم زد و نسبت به سال پیش از آن ۰.۵ درصد افزایش داشت، هرچند این رقم هنوز با رکورد ۱.۰۷۵ میلیارد تنی سال ۲۰۱۷ فاصله دارد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش