دهقان

معاون وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: بازار سرمایه یکی از کانال های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند تا برنامه های خودشان را تامین مالی کنند و به نتیجه برسانند.

به گزارش «کالاخبر»؛ محمد علی دهقان گفت: بازار سرمایه یکی از کانال های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند تا برنامه های خودشان را تامین مالی کنند و به نتیجه برسانند.

وی به برنامه ریزی ها برای جهش تولید اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه هایی که باید انجام شود و در حال حاضر روی آن تمرکز داریم، بهبود فضای کسب و کار است یعنی سیاست هایی که لزوما نیازمند تزریق منابع بودجه و مالی نیستند.

دهقان با تاکید بر اینکه جهش تولید نیازمند ملزومات و بسترهایی است، گفت: در ابتدای سال با شیوع بیماری کرونا روبرو شدیم که یک پیامد ناگوار محسوب می شود و آثار اقتصادی شدیدی خواهد داشت. برآوردهای اولیه این است که تولید کشور را در سه ماه نخست تحت تاثیر خودش قرار می دهد و به نظر می رسد تا ۱۰ الی ۱۵ درصد با کاهش تولید روبرو خواهیم بود.

وی در عین حال تصریح کرد: در صورتی که بیماری تا خرداد ماه مهار شود، می توان انتظار داشت در سه ماه بعد بخش های خدماتی و اقتصادی که در حال حاضر متوقف یا کم کار شده اند، قابل جبران خواهد بود و بنابراین نخستین اقدام، مقابله با آثار اقتصادی منفی کرونا است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: در ابتدای سال ۹۸ پیش بینی ها درباره وضعیت اقتصادی و رشد کشور خوب نبود اما در طول سال با تلاشی که انجام شد، توانستیم در بخش غیر نفتی اقتصاد رشد مثبت داشته باشیم.

وی به برنامه ریزی ها برای جهش تولید اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه هایی که باید انجام شود و در حال حاضر روی آن تمرکز داریم، بهبود فضای کسب و کار است یعنی سیاست هایی که لزوما نیازمند تزریق منابع بودجه و مالی نیستند بلکه به دنبال اصلاح فرآیندها، تسهیل شرایط مجوزها، رفع قوانین و مقررات مانع در تولید، می توان انتظار جهش تولید را داشت.

دهقان عنوان کرد: در کنار تسهیل فضای کسب و کار، سیاست های بخش اعتباری و تامین مالی در سال جاری باید با قدرت بیشتری به حرکت در بیاید زیرا به دلیل کرونا بخش های زیادی با مشکل تامین اعتبار روبرو هستند. این شامل خطوط اعتباری که بانک مرکزی در اختیار بانک ها قرار می دهد تا به تولید تزریق شود، خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها