نفت

شرکت آرامکوی عربستان قیمت محموله های نفت سبک برای فروش در آسیا در ماه اکتبر را ۱.۴۰ دلار در هر بشکه پایین آورده و به ۵۰ سنت کمتر از شاخص منطقه ای رسانده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، عربستان سعودی قیمت فروش نفت خود را به آسیا برای محموله‌های ماه اکتبر پایین آورد که نشان می دهد بزرگترین صادر کننده نفت دنیا، کاهش تقاضای برای سوخت را در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا پیش بینی می کند.

براساس گزارش بلومبرگ، شرکت آرامکوی عربستان قیمت شاخص نفت خام سبک عرب را بیش از حد انتظار برای خریداران آسیایی پایین آورده است. این دومین ماه پیاپی است که عربستان قیمت بشکه های نفت خود را برای فروش به آسیا کاهش می دهد. شرکت آرامکو قیمت بشکه های نفت سبک خود را به شمال غرب اروپا و منطقه مدیترانه هم پایین می آورد.

شرکت آرامکو قیمت محموله های نفت سبک برای فروش در آسیا در ماه اکتبر را ۱.۴۰ دلار در هر بشکه پایین آورده و به ۵۰ سنت کمتر از شاخص منطقه ای رسانده است. انتظار می‌رفت این شرکت قیمت نفت خود را تنها یک دلار در هر بشکه کاهش داده و ۱۰ سنت پایین‌تر از شاخص منطقه‌ای به فروش برساند. 

تقاضای نفت در سال جاری میلادی به خاطر تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا، لغو پرواز خطوط هوایی و در خانه ماندن کارگران سقوط کرده است. عربستان سعودی به همراه روسیه و سایر تولیدکنندگان ائتلاف اوپک پلاس، تولید خود را کاهش داده و ۱۰ درصد از عرضه جهانی نفت را از بازار خارج کرده اند.

قیمت نفت نسبت به ماه آوریل بیش از دو برابر شده و به حدود ۴۵ دلار در هر بشکه رسیده ولی هنوز هم ۳۰ درصد پایین تر از آغاز سال جاری میلادی و قبل از بحران کروناست.

تقاضای نفت از طرف پالایشگاه ها به خاطر سوددهی پایین تبدیل نفت خام به بنزین و سایر سوخت ها کاهش یافته است. با وجود بهبود شرایط اقتصادی، افزایش نسبی تقاضا برای نفت از ذخایر انباشته شده و نه عرضه نفت خام تازه تأمین شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش