• ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
  • کد خبر: 43406
نفت

پس از آنکه عربستان قیمت نفت خود در بازار آسیا را به میزان بی سابقه ای در طی ۵ ماه گذشته کاهش داد و در حالی که خوش بینی ها در مورد ترمیم تقاضا برای نفت به دلیل تداوم کرونا کمرنگ شده است، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد افت کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۵ سنت معادل ۱.۲۹ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر نیز امروز با ۵۶ سنت معادل ۱.۴۱ درصد کاهش به ۳۹ دلار و ۲۱ سنت رسید.

براساس گزارش رویترز، به رغم کاهش تولیدهای اوپک پلاس و تلاش دولت ها برای تحریک رشد اقتصادی جهانی و تقاضای نفت، بازار جهانی همچنان با مازاد عرضه نفت خام و فرآورده های نفتی مواجه است و این سبب شده تا پالایشگاه ها میزان تولید خود را پایین بیاورند. تولیدکنندگان نیز برای حفظ مشتریان خود بار دیگر ناگزیر از کاهش قیمت ها شده اند.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «در حالی که روز اول می به طور رسمی فصل سفرهای جاده ای در آمریکا پایان می یابد، سرمایه گذاران با این واقعیت مواجه اند که تقاضا همچنان وضعیت ضعیفی دارد، در حالی که میزان ذخایر همچنان بالاست.»

عربستان قیمت رسمی نفت سبک خود برای ماه اکتبر جهت فروش در بازار آسیا را به میزان بی سابقه ای از ماه می کاهش داده است. آسیا بزرگترین بازار نفت عربستان به شمار می رود.

پس از تقویت نسبی قیمت نفت در ماه های اخیر، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه که به گروه اوپک پلاس معروفند کاهش تولید خود را به ۷.۷ میلیون بشکه رسانده است. ترمیم قیمت نفت همچنین برخی شرکت های حفاری نفت در آمریکا را به فعال نمودن سکوهای بیشتر تشویق نموده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش