• ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  • کد خبر: 43537
بوتادین

بهره‌برداری از ظرفیت‌های جدید تولید و چشم‌انداز نامعلوم درباره شرایط تقاضا، سبب افزایش عرضه بوتادین چین می‌شود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، عرضه بوتادین (Butadiene) چین در پی به مدار آمدن ظرفیت‌های جدید تولید و در عین حال تردیدها و چشم‌انداز نامعلوم تقاضا، با افزایش تولید روبه‌رو خواهد شد، همچنین کاهش احتمالی تولید لاستیک در بخش پایین دست نیز به این شرایط دامن زده است.

براساس گزارش آی‌سی‌آی‌اس، مجموع ظرفیت تولید بوتادین چین با بهره‌برداری از سه واحد جدید در سه ماه چهارم سال جاری میلادی، سالانه ۲۹۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

قیمت‌های عرضه تک محموله بوتاین داخلی در ماه آگوست با نوسان شدید روبه‌رو بوده است، در ابتدا در پی بهبود دستاوردها در آسیا انتظارها از افزایش عرضه در بازار داخلی افزایش یافت.

براساس داده‌های آی‌سی‌آی‌اس، در پایان ماه آگوست، قیمت‌های تک محموله بوتادین با ۱۳ درصد افزایش نسبت به اوایل ماه به ۵ هزار و ۴۵۰ یوان به ازای هر تن رسید.

داده‌ها نشان می‌دهد، در پی عرضه محدود به‌دلیل چرخش در بعضی از کارخانه‌ها و تقاضای قوی از بخش‌های پایین دست برای تولید لاستیک مصنوعی و اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) در شمال‌شرق آسیا، قیمت‌های تک محموله بوتادین در ماه آگوست نسبت به پایان ماه جولای حدود ۱۸ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش