• ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
  • کد خبر: 43622
فولاد

بازار فولاد جهانی در بیم و امید به سر می برد و فولادسازان چینی قیمت محصولات طویل صادراتی خود را بدون تغییر حفظ کرده اند و این امر گویای امید در شرایط ضعف فروش فعلی است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، بازار فولاد جهانی در بیم و امید به سر می برد و در چین بهای بیلت داخلی تانگشان ۱۰۰ یوان این هفته کاهش داشت و به ۳۴۰۰ یوان در تن رسید ولی اکثر تولیدکنندگان چینی که در حال مذاکره برای تحویل های نوامبر محصولات طویل صادراتی هستند قیمت های خود را بدون تغییر و بالا نگاه داشتند که گویای امید در شرایط ضعیف فروش فعلی است.

در منطقه GCC تقاضا برای میلگرد در تمامی بازارها به غیر از عربستان ضعیف است. بهای بیلت این منطقه به حدود ۴۵۰ دلار افزایش داشته است. یک محموله بیلت هند ۴۴۵ دلار تحویل عربستان سعودی فروخته شد.

در امارات به دلیل ضعف تقاضای داخلی،  عمده فروشندگان با موجودی انبار بالا، قیمت ها را کاهش دادند ولی پیشنهادات فولادسازان بعد از افزایش آخر ماه قبل ثابت بود.

میلگرد امارات استیل ۴۹۸ دلار درب کارخانه، میلگرد داخل عربستان ۵۸۷ تا ۶۱۳ دلار و میلگرد ترکیه ۴۵۵ دلار فوب ارزیابی شده است.

بهای بیلت ویتنام با افزایش به ۴۵۵ دلار فوب رسیده است ولی سطوح عملیاتی برای تحویل نوامبر و دسامبر ۴۵۰ دلار فوب بود.

تقاضای واردات چین کم شده و عرضه بیلت ویتنام نیز محدود است چراکه قیمت بیلت داخلی چین برای فولادسازان جذاب تر بود.

بیلت CIS تحت فشار افزایش قیمت قراضه با افزایش ۲.۵ دلاری، ۴۱۵ دلار فوب ارزیابی شد. در این شرایط چند فروش به شمال آفریقا و آمریکای لاتین انجام شد.

دو محموله ۱۵ و ۲۰ هزار تنی در این نرخ به شمال آفریقا از جمله تونس فروخته شد. الجزایر برای واردات ۴۰ هزار تن بیلت و ۲۰ هزار تن مفتول مناقصه برگزار کرده است.

روسیه و اوکراین انتظار دارند در قیمت های ۴۲۰ دلار و بالاتر فروش انجام دهند. عربستان در خواست ۵۰ هزار تن بیلت دارد.

ترکیه بیلت صادراتی را ۴۳۵ تا ۴۴۰ پیشنهاد می دهد و مشابه نرخ داخلی، ۵ دلار تخفیف امکان پذیر این هرچند که فروشی انجام نمی شود.

بیلت CIS تحویل اوکراین و روسیه هفته قبل ۴۴۵ تا ۴۵۰ دلار تحویل آسیا انجام شد. خریدی توسط چین از ویتنام روی ۴۶۵ دلار CFR نیز انجام نشد.

همه فولادسازان چشم به بهای قراضه دارند در  آسیا قیمت وارداتی قراضه تایوان از آمریکا با افزایش به ۲۷۸ دلار رسید و پیشنهادات جدید ۲۸۵ تا ۲۹۰ دلار CFR بود اما خریداران عجله ای برای خرید ندارند و ترجیح می دهند صبر کنند. 

قراضه ژاپن ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار تحویل تایوان بود.

اسلب CIS با ۱۰ دلار افزایش به ۴۴۵ دلار فوب رسید و تقاضای خوب و عرضه محدود در این چند هفته پیشران قیمت بود. برزیل به آسیا عرضه نداشت.

افزایش تقاضا و قیمت محصولات طویل در ترکیه سبب شد پیشنهادات CIS به حدود ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار اسلب تحویل ترکیه برسد که در نهایت در نرخ ۴۶۰ دلار بسته شد.

ایتالیا در حال مذاکره با روسیه و اوکراین برای اسلب به بهای ۴۸۰ دلار CFR است و قیمت ورق پلیت به ۵۰۰ یورو در تن افزایش یافته هرچند که تقاضا هنوز آرام است.

در آسیا اما تمایل بازار کمتر و چند خرید در قیمت ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار CFR از CIS انجام شد. برزیل بر بازار محلی متمرکز است و انتظار قیمت ۴۶۰ دلار فوب را دارد که عملیاتی نیست.

قراضه وارداتی به ترکیه نیز در ۳۰۰ دلار ثابت بود اما خرید کند شده و امیدوار به کاهش قیمت هستند و برخی خریداران منتظر و در حال ارزیابی تقاضای طویل در چین هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش