• ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
  • کد خبر: 43867
نفت

در حالی که از شدت طوفان در خلیج مکزیک کاسته شده، قیمت نفت پس از کاهش قابل توجه دیروز، امروز اندکی رشد داشت اما نگرانی ها از تقاضای ضعیف انرژی به دلیل تداوم کرونا سبب شد تا رشد قیمت محسوس نباشد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳۴ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر نیز امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۴۸ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

براساس گزارش رویترز، در حالی که پالایشگاه های تگزاس به رغم پیش بینی بارندگی سنگین همچنان باز هستند و انتظار می رود از شدت طوفان گرمسیری بتا کاسته شود، قیمت نفت در حال ترمیم است.

دیروز و به دلیل بالا رفتن نگرانی ها در مورد شیوع گسترده تر کرونا در بازارهای مهم که می تواند منجر به کاهش تقاضای انرژی شود، قیمت هر دو شاخص نفتی حدود ۴ درصد کاهش داشت. این در حالی است که طی روزهای گذشته احتمال بازگشت نفت لیبی به بازار نیز فشار مضاعفی به قیمت ها وارد کرده است.

بازارهای نگرانی میزان تقاضای انرژی در کشورهایی همچون انگلیس هستند که در آن موج جدیدی از شیوع کرونا آغاز شده است. مقامات بهداشتی امریکا همچنین در خصوص موج جدید شیوع کرونا همزمان با آغاز فصل سرما هشدار می دهند.

لاچلان شاو، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «زمانی که ویروس رشد می کند، دولت ها اقدام به قرنطینه شهرها و وضع محدودیت ها می کنند و با کاهش فعالیت های اشخاص و شرکت ها تقاضا برای مصرف انرژی کاهش می یابد.»

تجار منتظر انتشار گزارش امروز انستیتوی نفت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور هستند. بر اساس نظرسنجی انجام شده از تحلیلگران، میزان ذخایر نفت خام و بنزین امریکا احتمالا در هفته گذشته کاهش داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها