زعفران

در شرایطی که بورس کالا طی اطلاعیه ای از گشایش انبار زعفران رشته ای بریده ممتاز (نگین) شرکت زعفران بهرامن در روز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۹۹ خبر داده بود که از امروز نماد معاملاتی این انبار بازگشایی شده و معاملات گواهی سپرده زعفران این انبار در حال انجام است. از ابتدای معاملات تا ساعت۱۱ صبح ۱۷ هزار و ۲۵۵ گواهی سپرده (معادل ۱۷ هزار و ۲۵۵ گرم) زعفران نگین بهرامن با قیمت پایانی ۱۳۰ هزار و ۷۰۷ ریال به ازای هر گرم معامله شد.

به گزارش «کالاخبر»؛ براساس این اطلاعیه، محصول تحویلی به این انبار می بایست تولید سال ۹۹ بوده و انبار محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

همچنین براساس اطلاعیه مذکور، آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده، ۱۹ آبان ۱۴۰۰ بوده و پس از آن معاملات نماد برای فرآیند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

مقدار هر گواهی سپرده کالایی زعفران یک گرم است و جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان ۵۰۰ گرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه گردد. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل، در بازار معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالا خریداری گردد. 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش