مصطفی طاهری نماینده زنجان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: محور طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، فروش داخل کل زنجیره فولاد در بورس کالاست و در صورتی که مشتری وجود نداشت، به بخش صادرات واگذار شود که این موضوع اشتغال آفرینی را هم ایجاد می کند.

به گزارش کالاخبر به نقل از مهر، مصطفی طاهری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار، گفت: فولاد یک کالای استراتژیک است و ما در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم و می توانیم با آن نیاز ارزی کشور را تأمین کنیم.

وی بیان کرد: گردش مالی بازار فولاد در سال بالغ بر ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است که این مبلغ دو برابر بودجه عمومی دولت است و لذا ساماندهی زنجیره فولاد امری ضروری است.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد طرح مذکور، گفت: ما برای کنترل بازار فولاد، فروش داخل را مکلف کرده ایم که کل زنجیره فولاد وارد بورس شود و در صورتی که مشتری وجود نداشت، به بخش صادرات واگذار شود که این موضوع اشتغال آفرینی را هم ایجاد می کند.

طاهری اظهارداشت: همچنین در این طرح، سامانه تجارت در نظر گرفته شده است، چرا که یکی از دلایل آشفتگی بازار فولاد، عدم رصد انبار، معادن و مناطق آزاد در حوزه فولاد است که این سامانه باعث شفافیت زنجیره فولاد می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین قرار است کمیته ای با تصویب طرح مذکور تشکیل شود و متأسفانه امضاهای طلایی مشکلات زیادی را به وجود آورده است که این طرح باعث رفع این مشکل می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش