نفت

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد مصرف جهانی نفت و سایر سوخت‌های مایع ۹ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یافته و به ۹۲.۲ میلیون بشکه در روز رسیده بود ولی۵.۶ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش می یابد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد به خاطر محدودیت‌های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا، مصرف جهانی نفت و سایر سوخت‌های مایع ۹ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یافته و به ۹۲.۲ میلیون بشکه در روز رسیده بود.

دنیا در سال جاری میلادی به روند مصرف طبیعی خود باز می‌گردد و ادامه بهبود اقتصادی باعث افزایش مصرف نفت در ۲۰۲۱ خواهد شد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود از دورنمای کوتاه‌مدت انرژی اعلام کرد انتظار می‌رود مصرف جهانی سوخت‌های مایع ۵.۶ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش یابد که ۶ درصد بیشتر از ۲۰۲۰ خواهد بود. مصرف سوخت‌های مایع در ۲۰۲۲ هم ۳.۳ میلیون بشکه دیگر بالا خواهد رفت. 

این اداره پیش‌بینی می‌کند افزایش مصرف در آمریکا در ۲۰۲۱ برابر با ۱.۴ میلیون بشکه در روز باشد.

در این گزارش آمده است مصرف نفت به خاطر رشد اقتصادی و بازگشت الگوهای سفر به شرایط عادی تا نیمه سال افزایش خواهد داشت. اما میزان مصرف همچنان ۳ درصد کمتر از سطح ۲۰۱۹ خواهد بود.

اوپک هم افزایش تقاضا برای نفت را در سال جاری میلادی پیش‌بینی می‌کند. اوپک تخمین می‌زند مصرف نفت در ۲۰۲۱ برابر با ۹۵.۹ میلیون بشکه در روز باشد که هنوز هم پنج میلیون بشکه در روز پایین‌تر از سطح قبل از کرونا در ۲۰۱۹ خواهد بود. این گروه کاهش تقاضا در ۲۰۲۰ را ۹.۵ میلیون بشکه در روز اعلام کرده بود.

آژانس بین المللی انرژی هم پیش‌بینی می‌کند تقاضای نفت در سال جاری میلادی ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد. این آژانس انتظار دارد تقاضای نفت در ۲۰۲۱ به طور متوسط برابر با ۹۶.۶ میلیون بشکه در روز باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها