• ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  • کد خبر: 48233
نفت

قیمت نفت معاملات این هفته را با افزایش آغاز کرد و رشد قیمت های ۳ ماه گذشته را تثبیت کرد، هرچند که روند متفاوت واکسیناسیون کرونا در کشورهای مختلف، موارد جدید ابتلا و کشف گونه های جدید ویروس سبب شد تا رشد قیمت محدود باشد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۵۳ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه مارس با ۲۱ سنت معادل ۰.۴۰ درصد رشد به ۵۲ دلار و ۴۱ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در ماه ژانویه شاهد حدود ۸ درصد رشد بود.

در جریان بودن برنامه واکسیناسیون در کشورهای بحران زده و کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگ از جمله عربستان سبب شده تا قیمت نفت رو به افزایش باشد. اما روند کند واکسیناسیون و افزایش تعداد مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا سبب شده تا خوش بینی ها نسبت به پایان یافتن بحران کرونا کمرنگ شود.

با این وجود، در حالی که واکسن های بیشتری توانسته اند آزمایش های بالینی را با موفقیت پشت سر بگذارند و میزان ابتلاهای روزانه در برخی مناطق رو به کاهش است، تقاضا برای نفت و فرآورده های نفتی احتمالا شاهد افزایش خواهد بود.

موسسه فیچ سولوشنز در یادداشتی نوشت: «تقاضا برای انرژی در جهان و به ویژه منطقه آسیا-اقیانوسیه و آمریکای شمالی افزایش خواهد یافت.» در ادامه این یادداشت آمده است: «اروپا و آمریکای لاتین عقب تر از دیگران حرکت خواهند کرد، زیرا ترمیم اقتصادی در بازارهای مهم این مناطق کندتر از بقیه نقاط جهان است.»

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می دهد که انتظار می رود قیمت نفت در اکثر ماه های سال جاری میلادی در سطح فعلی باقی بماند اما با نزدیک شدن به پایان سال روند ترمیم قیمت ها شتاب بگیرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها