گلدمن ساکس

بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت تحت تاثیر محدودیت عرضه در بازار و بهبود ملایم تقاضا تا جولای به ۶۵ دلار صعود خواهد کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، این بانک سرمایه گذاری در یادداشتی اعلام کرد کمبود عرضه نفت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به دلیل تقاضای بالاتر و عرضه کمتر از سوی تولیدکنندگان خارج از گروه اوپک پلاس به ۲.۳ میلیون بشکه در روز رسید. پیش بینی می شود کمبود عرضه در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۹۰۰ هزار بشکه در روز برسد که بسیار بالاتر از برآورد قبلی کمبود عرضه به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

این کمبود عرضه می تواند کمک کند نفت برنت تا جولای به ۶۵ دلار در هر بشکه صعود کند و با سرمایه گذاری نفتی کمتر، ریسک های مربوط به عرضه در سال ۲۰۲۲ صعودی می شود. نفت برنت روز دوشنبه بالای ۵۵ دلار معامله شد.

گلدمن اعلام کرد ما بهبود تقاضا را پایین تر برآورد کردیم تا شروع کندتر واکسیناسیون و روند محتاطانه بازگشایی اقتصاد را که به احیای کندتر تقاضا برای سوخت جت منجر می شود، به حساب آورده باشیم.

این بانک انتظار دارد تقاضا در شش ماه آینده تا جولای به میزان ۵.۳ میلیون بشکه در روز رشد کند که پایین تر از پیش بینی قبلی ۶.۸ میلیون بشکه در روز است.

عربستان سعودی متعهد شده است کاهش تولید بیشتری در ماه های فوریه و مارس انجام دهد و اکثر اعضای اوپک پلاس تولیدشان را در فوریه ثابت نگه می دارند.

بر اساس گزارش رویترز، گلدمن ساکس اعلام کرد ماهیت توافق اخیر اوپک پلاس هم در این حقیقت که محدودیت عرضه در بازار نفت همزمان با تقاضای بالاتر در فصل بهار تشدید می شود، تاثیر گذار بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها