فولاد

ظرفیت تولید فولاد خام کشور اکنون بیش از ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که در مقایسه با سال پیروزی انقلاب اسلامی، رشد ۵۵ برابری داشته است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایرنا، جداول آماری وزارت صمت گویای آن است که میزان ظرفیت کنونی فولاد خام کشور در مقایسه با سال ۹۲ رشد ۶۸ درصدی دارد.

همچنین میزان فولاد خام تولیدی در پایان آذرماه ۹۹ نسبت به سال ۹۲ افزایش ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش ۵۶ برابر ظرفیت محصولات فولادی

براساس داده های مورد بررسی، ظرفیت محصولات فولادی اکنون (۱۳۹۹) به رقم ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده و نسبت به سال ۵۷ به میزان ۵۶ برابر افزایش دارد.

ضمن اینکه در دوره هفت ساله عملکرد دولت تدبیر و امید (نیمه ۹۲ تا نیمه ۹۹) ظرفیت تولید محصولات فولادی ۸۰ درصد رشد یافته است.

بررسی آمارهای وزارتخانه مزبور حاکی است، ظرفیت تولید محصولات فولادی در پایان آذرماه امسال نسبت به سال ۹۲ افزایش ۸۴ درصدی را ثبت کرد.

رشد ظرفیت ۱۰۰ درصدی کاتد مس

بررسی ظرفیت تولید مس کاتد در هفت سال عملکرد دولت تدبیر و امید گویای رشد ۱۰۰ درصدی در این بخش است.

ظرفیت تولید مس کاتد در سال ۵۷ صفر بوده که در سال ۹۲ به رقم ۲۶۰ هزار تن رسید و امسال برابر با ۵۱۲ هزار تن است.

پارسال میزان تولید مس کاتد به رقم ۲۵۰ هزار و ۱۳۳ تن رسید که یک رکورد تاریخی بود، امسال دست‌یابی به رقم ۲۸۰ هزار تن در دستور کار قرار دارد.

تولید شمش آلومینیوم با رشد ۳۸ درصدی

بررسی آمار عملکرد در زمینه شمش آلومینیوم در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۹۲ رشد ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد.

آمارهای غیر رسمی ظرفیت تولید شمش آلومینیوم در سال ۵۷ را رقم ۴۵ هزار تن نشان می‌دهد، ضمن اینکه میزان تولید در سال ۵۷ به میزان ۲۵ هزار و ۱۰۰ تن بود.

میزان تولید شمش آلومینیوم کشور در ۹ ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد رشد یافت.

چهار شرکت تولیدکننده آلومینیوم از ابتدای فروردین ۹۹ تا پایان آذرماه، ۳۲۵ هزار و ۲۲۲ تن شمش تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۹۶ هزار و ۳۲۹ تن بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش