مدیرعامل تامین سرمایه امین

در حاشیه همایش نقش بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی، خادم‌الملّه، مدیرعامل تامین سرمایه امین گفت: با همکاری سازمان برنامه بودجه و مجلس شورای اسلامی و سازمان امور مالیاتی، موانع موجود برای گواهی سپرده کالایی رفع شد و موافقت با طرح و تبیین سازوکار اجرایی رفع ابهامات مربوط به تکالیف مالیاتی سرمایه گذاران در ابزار گواهی سپرده کالایی بورس کالا از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام شد. در این حالت، شرکت ها می توانند به اندازه ۱۰ درصد میانگین مانده انبار سالیانه خود گواهی سپرده کالایی به فروش برسانند و از این طریق امکان تامین مالی نیز فراهم خواهد شد. مدیرعامل تامین سرمایه امین در ادامه افزود: استفاده از گواهی سپرده کالایی موجب شفافیت قیمت گذاری می شود و تهدید قیمت گذاری دستوری محصول را از بین می برد. ۳۵ محصول پتروشیمی جهت انتشار گواهی سپرده کالایی شناسایی شده است که پس از تکمیل بررسی ها معرفی خواهد شد.

به گزارش «کالاخبر»؛ مدیرعامل تامین سرمایه امین در ادامه افزود: استفاده از گواهی سپرده کالایی موجب شفافیت قیمت گذاری می شود و تهدید قیمت گذاری دستوری محصول را از بین می برد. ۳۵ محصول پتروشیمی جهت انتشار گواهی سپرده کالایی شناسایی شده است که پس از تکمیل بررسی ها معرفی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: تامین مالی های بزرگ در سال های اخیر بجای سیستم بانکی، بیشتر از طریق انتشار اوراق و مکانیسم بازار سرمایه صورت گرفته است اما این اقدام در بازار سرمایه در بیشترین زمان ممکن نهایت ۲ الی ۲.۵ ماه زمان می برد.

او به انتشار اوراق اخیر اشاره کردند و ادامه دادند: طی مدت چند روز گذشته ۴۰۰۰ میلیارد تومان اوراق برای شستا و صندوق بازنشستگی کشور تامین مالی انجام شده است که این کار کلا کمتر از دو ماه زمان برده است و این موضوع نشان دهنده توانایی تامین سرمایه امین و آمادگی بازار سرمایه است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها