زعفران

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از اتمام فروش زعفران حمایتی سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: بیش از ۷۲ تن زعفران خریداری و دپو شده در انبارهای سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی متعلق به این سازمان به طور کامل در اسفند ماه سال جاری در بورس کالای ایران به فروش رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری فارس، معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: بیش از ۷۲ تن زعفران خریداری و دپو شده در انبارهای فنی و مکانیزه استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی متعلق به این سازمان بفروش رسید.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ به دلیل بروز افت قیمت محصول زعفران تولیدی کشاورزان در بازار و کاهش قیمت آن به پایین تر از قیمت تمام شده و متصور بودن ضرر و زیان کشاورزان، این سازمان با دستور وزیر جهاد کشاورزی مبادرت به خرید زعفران با قیمت های حمایتی از کشاورزان نمود و با خرید و جمع آوری محصول مازاد از بازار قیمت آن را به نفع تولیدکنندگان در بازار افزایش داد. 

وی افزود: در سال مذکور حدود ۷۲ تن زعفران به شیوه خرید حمایتی با کیفیت های صادراتی از کشاورزان خریداری گردید که در سال ۹۹ در بورس کالای ایران عرضه و در اسفند ماه بطور کامل بفروش رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها